Płatne ankiety

Internet to nowoczesność
Wśród propozycji pracy w Internecie łatwo trafić na oszustów i ich nielegalne praktyki. Ta prawda jest najczęściej przyczyną sceptycznego nastawienia internautów do wszelkich ofert zarobkowania w sieci. Tymczasem warto zastanowić się nad tym, jak łatwo nie dać się nabrać oszustom, ponieważ zarabianie przez Internet może stać się rozpoczęciem świetnej ścieżki kariery. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację zwykłego studenta, posiadającego laptop, komputer stacjonarny, czy tablet, dostęp do Internetu i bardzo dużo wolnego czasu. Zamiast poświęcać go na surfowanie po sieci, można przeznaczyć pół godziny dziennie na wypełnienie płatnych ankiet.

 

Internetowe zarobki
Wypełnianie płatnych ankiet stało się dla firm badawczych koniecznością, ponieważ znacznie łatwiej i taniej jest dotrzeć do szerokiej rzeszy respondentów poprzez sieć. Powstał jednak problem, jak zachęcić internautów do zarabiania przez Internet właśnie w ten sposób, poprzez wypełnianie płatnych ankiet online. Otóż okazało się, że bardzo dobrym pomysłem jest zaproponowanie panelistom systemu ankiet za punkty i nagrody. Polega to na tym, że za każdą wypełnioną ankietę otrzymuje się punkty, które następnie – po zgromadzeniu wymaganej przez panel minimalnej ich liczby – można wymienić na nagrody lub pieniądze (najczęściej przelewane w ramach systemu PayPal). Jeśli chodzi o nagrody, mogą być to zakupy w wybranym przez panel sklepie internetowym lub zwykłe nagrody rzeczowe, wysyłane pocztą.

 

Rozwiązanie nie tylko dla studentów
Z takiego rozwiązania korzystają na pewno studenci i absolwenci – to oni są największą grupą panelistów płatnych ankiet. To dlatego, że na studiach poszukują możliwości dorobienia, a ta jest jedną z najprostszych jakie można znaleźć. Nie trzeba wychodzić z domu, można wypełniać ankiety kiedy się chce i na jakim urządzeniu się chce, nie trzeba do tego żadnej umowy, a nawet spotkania z przedstawicielem panelu – wystarczy rejestracja online. Wypełniając płatne ankiety online decydują się oni też na łatwy sposób uzyskiwania doświadczenia. Ale to nie tylko studenci. Panele płatnych ankiet są już na tyle popularne, że rejestrują się na nich przedstawiciele różnych środowisk, znajdujący się w bardzo różnym wieku, mający zróżnicowane zainteresowania. To główna siła ankiet online.

 

Dane i ich bezpieczeństwo
Niektórzy internauci nie decydują się na przejście procesu rejestracji, ponieważ zniechęca ich duża liczba pytań zawartych w profilu panelisty. Nie wystarczy bowiem adres e-mail. Panel pyta też o imię i nazwisko, województwo zamieszkania, zainteresowania, a nawet stan cywilny. Te dane są bezpieczne, podobnie jak opinie panelistów wyrażane w ankietach. Ale zawsze warto być czujnym i nigdy nie rejestrować się na stronie, która wymaga od internauty podania numeru PESEL, czy numeru konta. W panelu płatnych ankiet paneliści mają czuć się bezpiecznie.